Zavolejte nám    603 951 581

RCPV logo
> Index > Kontakty > O nás > Napsali o nás

Napsali o nás

Na těchto stránkách naleznete přehled článků a rozhovorů týkajících se našeho vzdělávacího centra, které byly publikovány v médiích.

Nebojte se rekvalifikace, RCPV Plzeň vám pomůže!

Publikováno: www.regionplzen.cz, středa 7. září 2011. Článek naleznete zde: rozhovor s paní Matějkovou o přínosu rekvalifikačních kurzů

Změnit svou pracovní odbornost a pustit se do nového zaměstnání chce odvahu ale rozhodně to není nepřekonatelný problém. Zeptali jsme se odbornice na rekvalifikace a celoživotní vzdělávání dospělých Ludmily Matějkové, jak nastartovat novou kariéru.

Najít zajímavé a smysluplné zaměstnání je pro některé z nás velmi tvrdý oříšek, nicméně odbornice na profesní vzdělávání paní Ludmila Matějková z Regionálního centra profesního vzdělávání (RCPV) ví, jak tento oříšek rozlousknout.

Příběh paní Matějkové z Plzně je důkazem, že to skutečně lze dokázat. Když paní Ludmila Matějková skončila jako nezaměstnaná na Úřadu práce, nevzdala se nepřízni osudu a místo čekání na podporu v nezaměstnanosti nastartovala svou podnikatelskou dráhu.

Jsou pro novou kariéru potřebné rekvalifikační kurzy a pomoc vzdělávacích institucí?

Rozhodně vám v nové kariéře pomůžou, ale uvědomila jsem si, že každý zájemce o nové profesní zařazení by si měl nejprve udělat pořádek sám v sobě. Zamyslet se, co ho v mládí lákalo, co ho baví, jakého má koníčka. Zkrátka, by si měl uvědomit, v jakém oboru by chtěl skutečně pracovat. Nevzdat se a jít za tím jako buldok.

Spousta lidí ale nemá buldočí povahu a odhodlání změnit své profesní zařazení či dokonce začít podnikat. Mají i ti méně odvážní šanci na úspěch?

Určitě ano. Pokud mají vůli překonávat některé byrokratické a jiné problémy a neočekávají, že hned od začátku budou vydělávat spoustu peněz. Musejí mít také jistou dávku trpělivosti. Samozřejmě i znalostí v oboru, ve kterém chtějí působit. To jim právě mohou v mnoha oborech zprostředkovat různé vzdělávací instituce pro dospělé.

(poznámka redakce: Příkladem takové vzdělávací instituce je Regionální centrum profesního vzdělávání Plzeň, které nabízí rekvalifikační kurzy v různých oborech).

Jak poznat kvalitní vzdělávací instituci?

Taková vzdělávací instituce nebo firma musí mít v prvním případě platnou akreditaci od Ministerstva školství. O kvalitě také rozhodují spokojení klienti, tedy reference vzdělávací instituce.

A co lidé, kteří zatím práci mají, ale hrozí jim výpověď nebo se sami chystají odejit?

Ti najdou informace na pracovním úřadě a mohou si také hlídat inzerce pracovních míst v tisku a na internetu. Některé vzdělávací instituce pořádají dny otevřených dveří a poradenskou činnost.

Zažila jste rekvalifikaci na vlastní kůži. Co na vzdělávacích agenturách oceňujete?

Samozřejmostí by měla být odbornost lektorů a dodržování minimální délky kurzů stanovené ministerstvem. Považuji ale za důležité, když se ve vzdělávací agentuře také věnují i lidským problémům svých klientů. Poskytnou jim další servis informací či seminářů v případě, že by se klienti chtěli věnovat podnikání v oboru. Vím, o čem hovořím. Sama jsem jeden čas jako nezaměstnaná téměř v depresích přemýšlela, co dál.

Hlídání dětí!

 

 

Určeno maminkám, které potřebují využít naší službu během návštěv rekvalifikačních kurzů!

Karlovy Vary a Plzeň

 

Nabízíme rekvalifikační kurzy na našich pobočkách v Karlových Varech a v Plzni. Rekvalifikační centrum profesního vzdělávání (RCPV) bylo založeno v roce 1998. Jsme profesionální vzdělávací centrum s tradicí. Máte zájem o rekvalifikaci v Karlových Varech nebo v Plzni?

 

Kontaktujte nás!

 

 

Video